emisiune culinara
News

Prăjiturela revine la TV Paprika cu două emisiuni

TV Paprika aduce în această toamnă o dublă porție de savoare și tradiție prin lansarea a două emisiuni culinare în premieră, ambele având-o ca gazdă pe Mihaela Sava, cunoscută publicului sub numele de Prăjiturela. Cele două seriale promit să încânte gusturile tuturor iubitorilor de bunătăți autentice și să aducă în casele românilor aromele inconfundabile ale bucătăriei tradiționale.

Prima emisiune, “Gusturi și arome din bucătăria bunicii, cu Prăjiturela”, vă va transporta în universul cald și nostalgic al rețetelor de odinioară. Mihaela Sava explorează deserturile și preparatele care ne-au încântat copilăria, dezvăluind secretele bine păstrate ale bunicilor noastre. Fiecare episod este o călătorie emoționantă prin poveștile bunicilor invitate și tradițiile care încă se păstrează, condimentată cu rețete care vă vor aduce aminte de gustul autentic de acasă. Pregătiți-vă să redescoperiți plăcerile simple, dar savuroase, ale bucătăriei tradiționale, începând din 7 septembrie, în fiecare weekend, de la ora 20:30, doar la TV Paprika!

tv paprika prajiturela
tv paprika prajiturela

Cea de-a doua emisiune, “De la fermă în farfurie cu Prăjiturela“, ne aduce mai aproape de originile ingredientelor pe care le folosim zilnic, evidențiind drumul parcurs de ingrediente, de la sursă la preparatul final. TV Paprika ne conduce într-o călătorie gustativă prin bucătăria românească, în care tradițiile rurale se îmbină armonios cu influențele moderne. În această serie, Prăjiturela explorează cum se transformă ingredientele proaspete, direct de la fermă, în preparate delicioase care încântă toate simțurile. Nu ratați premiera acestei noi emisiuni pe 7 septembrie și urmăriți fiecare episod în weekend, de la ora 21:00, la TV Paprika!

CITEȘTE ȘI
Carpathian Single Malt Whisky la World Whiskies Awards 2024

Despre autor

mm

Andra Ilias

Andra Iliaș este jurnalist, blogger și foodie, adică o pasionată a domeniului culinar, nu doar o gurmandă. Când nu este în fața laptopului, scriind, o găsești în fața aragazului, pregătind ceva de mâncare, fie pentru prieteni, fie pentru participanții la diverse evenimente culinare, ori pentru juriul vreunui concurs de gătit.
Instagram: HypnoticFoodie

Adaugă un comentariu

Click aici ca să postezi un comentariu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.




Booking.com